• slovak
 • czech
 • flagswiss

Dýchajte bez problémov

Pri respiračným ochoreniach úspešne pomáha inhalačná terapia, ktorá zasahuje do priedušiek a pľúc. V porovnaní s MDI (Metered Dose Inhalers /dávkovacie inhalátory) alebo práškovými inhalátormi, rozprašovače Microlife umožňujú účinné rozloženie lieku na určené miesto bez väčších problémov s riadením smerovania. Následne je liečivom rovnomerne pokrytý horný a dolný dýchací trakt, čím sa dosahuje jeho maximálny účinok.

Rýchla úľava pri inhalačnej terapii

Vedľajšie účinky liečby sa redukujú, ak sa namiesto dávkovacích alebo práškových inhalátorov používajú rozprašovače. Menej lieku tak zostáva v ústach, kde je jeho účinok minimálny a nevznikajú jeho straty. Rozprašovačom sú dýchacie cesty zvlhčované a liek možno veľmi jednoducho inhalovať doma. Inhalačná terapia rozprašovačmi Microlife je preto zvlášť vhodná pre pacientov s chronickými dýchacími problémami, pre deti a starších pacientov.

Domáce monitorovanie maximálneho prietoku vzduchu výdychomermi

Pravidelné monitorovanie maximálneho prietoku vzduchu pacienta je potrebné predovšetkým pre kontrolu chorôb dýchacích ciest, ako sú astma a chronická bronchitída.

Jednoduché, presné a spoľahlivé riešenie

Iba s meraním maximálneho prietoku vzduchu možno postupovať podľa moderných plánov pre kontrolu astmy. Merania sa ľahko realizujú doma alebo na cestách, s deťmi predškolského veku, dospelými aj seniormi. Zariadenia firmy Microlife zobrazujú výsledky ihneď a v jednoducho čitateľnej forme.

 

 

Profesionálny inhalačný systém

 • Vysoko výkonný systém na horné a dolné dýchacie cesty
 • Vhodný na trvalé používanie alebo každý deň liečby

Nosová sprcha
Použite nosovú sprchu na rýchlu a efektivnu liečbu horných dýchacích ciest. Na alergické a nealergické nádchy, zápal dutín, nosové polypy, tubotympanitídu atď.

Inhalačná liečba
Vyberte si medzi ventilovým systémom na podporu dýchania alebo krátkou liečbou na liečenie stredných a dolných dýchacích ciest. Na chronické ochorenia, ako sú
astma, cystická fi bróza, chronická bronchitída, atď.

 

Inovatívny inhalačný systém

 • Účinná inhalácia akéhokoľvek liečiva
 • Výber z troch stupňov inhalácie
 • Umožňuje dodanie správneho množstva liečiva do respiračného systému

2 možnosti liečby:

 • Krátka liečba bez ventilového systému na podporu dýchania
 • Pokroková liečba s ventilovým systémom na podporu dýchania sa prispôsobí charakteristike dýchania

Ventilový systém optimálne prispôsobuje tok liekov počas inhalácie 1, čím znižuje stratu liečiva pri výdychu 2.

 

Inovatívny inhalačný systém

 • Účinná inhalácia akéhokoľvek liečiva
 • Umožňuje dodanie správneho množstva liečiva do respiračného systému

Biokompatibilný

 • Kompresorový inhalátor je vyrobený iba z biokompatibilného materiálu
 • Neobsahuje ftaláty ani bisfenol A

 • Prístroj môžete bezpečne použiť so všetkými bežnými inhalačnými liečivami
 • Vhodné na inhaláciu aj s kortikosteroidmi

Aktuality

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...

Slovenskí lekárnici bližšie k pacientom

Bratislava 29. marca 2017 – Možnosť merania biochemických parametrov majú slovenskí pacienti už niekoľko rokov v mnohých slovenských lekárňach. Táto možnosť sa v tomto roku ponúka aj pre lekárne, ktoré doposiaľ svojim pacientom tieto merania neponúkli. Mladí členovia SLeK už v januári spustili celoslovenský projekt „Zdravie do lekárne. Je zameraný na realizáciu meraní biochemických parametrov a poskytovanie odborného poradenstva v lekárňach. Slovenská lekárnická komora sa stala partnerom tohto projektu.

Čítať ďalej...

Microlife at Medica 2016

14.11.2016 – 17.11.2016 Düsseldorf

Otváracie hodiny: pondelok – štvrtok: 10:00 – 18:30
Düsseldorf, Nemecko

Viac info nájdete tu

microlife Copyright © 2017 www.microlife.sk - Created by nic.sk