• slovak
  • czech
  • flagswiss

Pomôcka – farebné označenie konektorov manžiet:

  • Microlife tlakomery sú navrhované pre veľmi jednoduché používanie a sú plne vybavené – stačí ich rozbaliť a merať!
  • Správne nasadenie manžety: manžetu nasaďte mierne, voľne (vôľa na 1 prst), asi 1 cm nad lakťovou jamkou. Pozor, aby vyhrnutý rukáv netlačil na cievu. Tenká košeľa nie je na závadu. Pri stole seďte rovno, uvoľnene.

Pred a počas merania sa nerozptyľujte:

  • Pred meraním sa vyhnite akejkoľvek činnosti, jedeniu alebo fajčeniu. Minimálne 5 minút pred meraním sa pokojne usaďte.
  • Uvoľnite sa a ramenom, na ktorom máte upevnenú manžetu, nehýbte ani nenapínajte svaly až do zobrazenia výsledkov merania. Dýchajte normálne a nerozprávajte.

Aktuality

Ocenenie za vysokú dizajnovú kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenenie Red Dot Award: Produktový Dizajn 2018

S hrdosťou Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenenie Red Dot: Produktový dizajn 2018

Čítať ďalej...

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...