• slovak
  • czech
  • flagswiss

Pomôcka – farebné označenie konektorov manžiet:

  • Microlife tlakomery sú navrhované pre veľmi jednoduché používanie a sú plne vybavené – stačí ich rozbaliť a merať!
  • Správne nasadenie manžety: manžetu nasaďte mierne, voľne (vôľa na 1 prst), asi 1 cm nad lakťovou jamkou. Pozor, aby vyhrnutý rukáv netlačil na cievu. Tenká košeľa nie je na závadu. Pri stole seďte rovno, uvoľnene.

Pred a počas merania sa nerozptyľujte:

  • Pred meraním sa vyhnite akejkoľvek činnosti, jedeniu alebo fajčeniu. Minimálne 5 minút pred meraním sa pokojne usaďte.
  • Uvoľnite sa a ramenom, na ktorom máte upevnenú manžetu, nehýbte ani nenapínajte svaly až do zobrazenia výsledkov merania. Dýchajte normálne a nerozprávajte.

Aktuality

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...

Slovenskí lekárnici bližšie k pacientom

Bratislava 29. marca 2017 – Možnosť merania biochemických parametrov majú slovenskí pacienti už niekoľko rokov v mnohých slovenských lekárňach. Táto možnosť sa v tomto roku ponúka aj pre lekárne, ktoré doposiaľ svojim pacientom tieto merania neponúkli. Mladí členovia SLeK už v januári spustili celoslovenský projekt „Zdravie do lekárne. Je zameraný na realizáciu meraní biochemických parametrov a poskytovanie odborného poradenstva v lekárňach. Slovenská lekárnická komora sa stala partnerom tohto projektu.

Čítať ďalej...

Microlife at Medica 2016

14.11.2016 – 17.11.2016 Düsseldorf

Otváracie hodiny: pondelok – štvrtok: 10:00 – 18:30
Düsseldorf, Nemecko

Viac info nájdete tu

microlife Copyright © 2017 www.microlife.sk - Created by nic.sk