• slovak
  • czech
  • flagswiss

Všetky plnoautomatické tlakomery Microlife pre meranie na ramene môžu byť použité pacientmi s atriálnou fibriláciou.

Meranie krvného tlaku u pacientov s fibriláciou predsiení je považované za ťažké a neisté. Dokonca vyšetrenie s fonendoskopom a ortuťovým prístrojom, považované za zlatý štandard merania krvného tlaku, ukazuje veľké rozdiely medzi rôznymi osobami s atriálnou fibriláciou.1

Tlakomer BP A100 Plus dokázal vykonať presné meranie systolického krvného tlaku u pacientov s atriálnou fibriláciou.1

Špecifická štúdia s cieľom posúdiť presnosť tlakomera BP A100 Plus, ukázala presne rovnaké výsledky a zdôraznila dôležitosť presného merania systolického krvného tlaku u pacientov, ktorí trpia atriálnou fibriláciou:

  • Vzhľadom na to, že atriálna fibrilácia postihuje hlavne starších ľudí, u ktorých systolický krvný tlak zapríčiňuje väčšinu kardiovaskulárnych ochorení, tento tlakomer (BP A100 Plus) je vhodný na meranie krvného tlaku v pohodlí domova u pacientov, ktorí trpia atriálnou fibriláciou.2 

1 Stergiou GS, Kollias A, Destounis A, Tzamouranis D. Automated blood pressure measurement in atrial fibrillation: a systematic review and meta-analysis. J Hypertens 2012; 30:2074-82.
2 Stergiou GS, Destounis A, Kollias A, Tzamouranis D, Karpettas N, Kalogeropoulos P, et al. Accuracy of automated oscillometric blood pressure measurement in patients with atrial fibrillation [abstract]. J Hypertens 2011; 29 (Suppl A): e2.

Aktuality

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...

Slovenskí lekárnici bližšie k pacientom

Bratislava 29. marca 2017 – Možnosť merania biochemických parametrov majú slovenskí pacienti už niekoľko rokov v mnohých slovenských lekárňach. Táto možnosť sa v tomto roku ponúka aj pre lekárne, ktoré doposiaľ svojim pacientom tieto merania neponúkli. Mladí členovia SLeK už v januári spustili celoslovenský projekt „Zdravie do lekárne. Je zameraný na realizáciu meraní biochemických parametrov a poskytovanie odborného poradenstva v lekárňach. Slovenská lekárnická komora sa stala partnerom tohto projektu.

Čítať ďalej...
microlife Copyright © 2018 www.microlife.sk - Created by nic.sk