• slovak
  • czech
  • flagswiss

Všetky plnoautomatické tlakomery Microlife pre meranie na ramene môžu byť použité pacientmi s atriálnou fibriláciou.

Meranie krvného tlaku u pacientov s fibriláciou predsiení je považované za ťažké a neisté. Dokonca vyšetrenie s fonendoskopom a ortuťovým prístrojom, považované za zlatý štandard merania krvného tlaku, ukazuje veľké rozdiely medzi rôznymi osobami s atriálnou fibriláciou.1

Tlakomer BP A100 Plus dokázal vykonať presné meranie systolického krvného tlaku u pacientov s atriálnou fibriláciou.1

Špecifická štúdia s cieľom posúdiť presnosť tlakomera BP A100 Plus, ukázala presne rovnaké výsledky a zdôraznila dôležitosť presného merania systolického krvného tlaku u pacientov, ktorí trpia atriálnou fibriláciou:

  • Vzhľadom na to, že atriálna fibrilácia postihuje hlavne starších ľudí, u ktorých systolický krvný tlak zapríčiňuje väčšinu kardiovaskulárnych ochorení, tento tlakomer (BP A100 Plus) je vhodný na meranie krvného tlaku v pohodlí domova u pacientov, ktorí trpia atriálnou fibriláciou.2 

1 Stergiou GS, Kollias A, Destounis A, Tzamouranis D. Automated blood pressure measurement in atrial fibrillation: a systematic review and meta-analysis. J Hypertens 2012; 30:2074-82.
2 Stergiou GS, Destounis A, Kollias A, Tzamouranis D, Karpettas N, Kalogeropoulos P, et al. Accuracy of automated oscillometric blood pressure measurement in patients with atrial fibrillation [abstract]. J Hypertens 2011; 29 (Suppl A): e2.

Aktuality

Nová partnerská spolupráca poskytne účinnú pomoc pri prevencii cievnej mozgovej príhody

Spoločnosť INTERPHARM Slovakia, a.s. dodávateľ digitálnych tlakomerov Microlife s funkciou Afib, ktorá umožňuje detegovať riziko predsieňovej fibrilácie súbežne s meraním krvného tlaku, vstúpila ako generálny partner projektu Od srdca k srdcu do partnerskej spolupráce s Úradom verejného zdravotníctva SR.

Čítať ďalej...

Ocenenie za vysokú dizajnovú kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenenie Red Dot Award: Produktový Dizajn 2018

S hrdosťou Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenenie Red Dot: Produktový dizajn 2018

Čítať ďalej...

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...