• slovak
  • czech
  • flagswiss

Všetky plnoautomatické tlakomery microlife pre meranie na ramene môžu byť používané počas tehotenstva a celou rodinou.

Bežné elektronické tlakomery majú značné ťažkosti s meraním počas tehotenstva, predovšetkým pri preeklampsii. Znamená to, že keď sú merania vykonávané týmito zariadeniami, preeklampsia nemusí byť zistená. V súčasnosti je spoľahlivým tlakomerom, ktorý môže byť použitý na meranie tlaku počas tehotenstva a preeklampsie Microlife BP 3BTO-A(2). Potvrdené to bolo na vzorke 105 tehotných žien. Zvýšený tlak pri preeklampsii zaznamenajú aj tlakomery tretej generácie Microlife BP A1 Easy, BP A2 Basic a BP A6 PC.

  • Spoločnosť Microlife dnes vyrába jediný tlakomer s vhodnými veľkosťami manžiet, ktoré môžu byť odporúčané počas tehotenstva. A. Reinders, A.C. Cuckson, J.T.M. Lee, A.H. Shennan

Aké sú riziká preeklampsie pre mňa a moje dieťa?

Preeklampsia môže zabrániť tomu, aby placenta dostala dostatok krvi. Ak placenta nemá dostatočné množstvo krvi, dieťa dostáva menšie množstvo kyslíka a výživy. Môže to spôsobiť nízku pôrodnú hmotnosť i ďalšie problémy dieťaťa.

Väčšina žien s preeklampsiou porodí zdravé deti. Len u mála sa vyvinie stav zvaný eklampsia, ktorý je pre mamičku a dieťa vážny, alebo iné zdravotné problémy. Našťastie preeklampsia je zvyčajne u žien s pravidelnou zdravotnou starostlivosťou odhalená včas a väčšine problémov možno zabrániť.

Prečo je meranie tlaku počas tehotenstva také dôležité?

Preeklampsiu možno odhaliť podľa jasného zvýšenia tlaku. Preto by ste si mali merať svoj tlak prinajmenšom 2-krát denne – ráno a večer. Meranie vykonávajte, keď sa cítite uvoľnená, v pokoji a v sede.

Aktuality

Ocenenie za vysokú dizajnovú kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenenie Red Dot Award: Produktový Dizajn 2018

S hrdosťou Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenenie Red Dot: Produktový dizajn 2018

Čítať ďalej...

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...