• slovak
  • czech
  • flagswiss

Hypertenzia a atriálna fibrilácia sú hlavnými rizikovými faktormi mozgovej príhody. Microlife AFIB je meranie krvného tlaku s diagnostikou atriálnej fibrilácie.

Atriálna fibrilácia (Afib) predstavuje rastúci a naliehavý problém zdravia obyvateľstva. Afib je celosvetovo najrozšírenejšie ochorenie srdcového rytmu a čísla stále narastajú. Približne 20% prípadov mozgovej príhody sa vyskytne u pacientov s atriálnou fibriláciou.

Afib je často sprevádzaný hypertenziou a diabetes mellitus. Na základe tejto skutočnosti spoločnosť Microlife vyvinula tlakomery s implementovaným detektorom Afib. To znamená, že Afib môže byť diagnostikovaný počas merania krvného tlaku bez väčšej námahy. So zabudovanou Afib detekciou spoločnosť Microlife spĺňa najnovšie normy Európskej spoločnosti pre hypertenziu (ESH) v domácom
monitorovaní krvného tlaku.

Ako pracuje patentovaná technológia Afib?

Microlife Afib (atriálna fibrilácia) patentovaná technológia predstavuje zistenie atriálnej fibrilácie pomocou oscilometrickej metódy počas jednoduchého merania krvného tlaku.

Ak je atriálna fibrilácia detegovaná počas meraní krvného tlaku, na displeji sa objaví indikátor Afib. Microlife Afib nestanovuje diagnózu, ale poskytuje dôležité informácie pre lekára, ktorý môže vykonať EKG a to potvrdí fibriláciu predsiení.

Testovaná a dokázaná detekcia atriálnej fibrilácie

Microlife Afib deteguje atriálnu fibriláciu s vysokou presnosťou (citlivosť 94 – 100 %, presnosť 89 – 93 %), ako potvrdzujú niekoľké porovnávacie štúdie s EKG.

Afib obr1

 

Atriálna fibrilácia a cievna mozgová príhoda

 

Frost & Sullivan oceňujú skutočnosť, že spoločnosť Microlife chvályhodne a strategicky investovala do výskumu a vývoja na podporu detekcie atriálnej fibrilácie.

 

Aktuality

Máme prvé výsledky štúdie FIBRILE projektu Od srdca k srdcu orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku!

Od 17. mája sa v lekárňach na Slovensku spustil projekt Od srdca k srdcu. Cieľom projektu je včasné zachytenie nediagnostikovanej alebo neliečenej atriálnej fibrilácie ako prevencie vzniku možných mozgových príhod a hypertenzie u obyvateľov Slovenska.

Čítať ďalej...

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...

Slovenskí lekárnici bližšie k pacientom

Bratislava 29. marca 2017 – Možnosť merania biochemických parametrov majú slovenskí pacienti už niekoľko rokov v mnohých slovenských lekárňach. Táto možnosť sa v tomto roku ponúka aj pre lekárne, ktoré doposiaľ svojim pacientom tieto merania neponúkli. Mladí členovia SLeK už v januári spustili celoslovenský projekt „Zdravie do lekárne. Je zameraný na realizáciu meraní biochemických parametrov a poskytovanie odborného poradenstva v lekárňach. Slovenská lekárnická komora sa stala partnerom tohto projektu.

Čítať ďalej...
microlife Copyright © 2018 www.microlife.sk - Created by nic.sk