• slovak
  • czech
  • flagswiss

imt logo

Nová, inovatívna technológia Microlife IMT (technológia merania počas nafukovania manžety) zaisťuje mimoriadne jemné, rýchle a presné meranie krvného tlaku.

Pre rýchle, presné a obzvlášť komfortné meranie

Pri posudzovaní hodnôt krvného tlaku väčšina automatických tlakomerov analyzuje oscilácie pulzu počas vyfukovania manžety. Tieto prístroje zvyčajne nafúknu manžetu o cca. 20 – 30 mmHg viac, ako je odhadovaná hodnota krvného tlaku, pričom zo skúseností vyplýva, že užívateľ môže pociťovať diskomfort v prípade, že je potrebné manžetu nafúknuť na vysokú hodnotu tlaku.

Tlakomery s technológiou IMT skúmajú signály pulzu už počas nafukovania manžety.

Aby bolo zaručené, že IMT tlakomery zodpovedajú najvyšším štandardom, nafukovanie manžety prebieha plynule a pomaly. Keď sa zaznamenajú všetky potrebné signály, vzduch z manžety sa vypustí a okamžite sa zobrazí hodnota krvného tlaku, takže priemerný čas merania je podstatne kratší. V kombinácii s jemným spôsobom nafukovania to zaručuje novú úroveň komfortu. Táto nová technológia je prínosom najmä pre pacientov, ktorí vnímajú vysoký tlak manžety ako nepohodlný.

Prehľad benefitov technológie IMT:

• presné výsledky merania;
• obzvlášť príjemné, jemné meranie;
• skrátený čas merania;
• nová úroveň komfortu pri meraní krvného tlaku.

Aktuality

Od 17. mája LEKÁRNE spúšťajú projekt ADC Od srdca k srdcu. Odhaľte s pomocou lekárnika hrozbu mozgovej porážky!

Zúčastnite sa štúdie FIBRILE – najväčšej skríningovej štúdie orientovanej na zdravie srdca v lekárňach na Slovensku! ADC pozýva všetkých, ktorým leží na srdci ich zdravie, do najväčšieho projektu kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach s názvom Od srdca k srdcu. V tomto roku je cieľom projektu hlavne prevencia cievnych mozgových príhod. Skríningové merania sa preto budú prednostne zameriavať na meranie dvoch hlavných rizikových faktorov cievnej mozgovej príhody, a to HYPERTENZIE a ATRIÁLNEJ FIBRILÁCIE – predsieňovej arytmie.

Čítať ďalej...

Slovenskí lekárnici bližšie k pacientom

Bratislava 29. marca 2017 – Možnosť merania biochemických parametrov majú slovenskí pacienti už niekoľko rokov v mnohých slovenských lekárňach. Táto možnosť sa v tomto roku ponúka aj pre lekárne, ktoré doposiaľ svojim pacientom tieto merania neponúkli. Mladí členovia SLeK už v januári spustili celoslovenský projekt „Zdravie do lekárne. Je zameraný na realizáciu meraní biochemických parametrov a poskytovanie odborného poradenstva v lekárňach. Slovenská lekárnická komora sa stala partnerom tohto projektu.

Čítať ďalej...

Microlife at Medica 2016

14.11.2016 – 17.11.2016 Düsseldorf

Otváracie hodiny: pondelok – štvrtok: 10:00 – 18:30
Düsseldorf, Nemecko

Viac info nájdete tu

microlife Copyright © 2017 www.microlife.sk - Created by nic.sk