• slovak
  • czech
  • flagswiss

Všetky plnoautomatické tlakomery microlife pre meranie na ramene môžu byť používané počas tehotenstva a celou rodinou.

Bežné elektronické tlakomery majú značné ťažkosti s meraním počas tehotenstva, predovšetkým pri preeklampsii. Znamená to, že keď sú merania vykonávané týmito zariadeniami, preeklampsia nemusí byť zistená. V súčasnosti je spoľahlivým tlakomerom, ktorý môže byť použitý na meranie tlaku počas tehotenstva a preeklampsie Microlife BP 3BTO-A(2). Potvrdené to bolo na vzorke 105 tehotných žien. Zvýšený tlak pri preeklampsii zaznamenajú aj tlakomery tretej generácie Microlife BP A1 Easy, BP A2 Basic a BP A6 PC.

  • Spoločnosť Microlife dnes vyrába jediný tlakomer s vhodnými veľkosťami manžiet, ktoré môžu byť odporúčané počas tehotenstva. A. Reinders, A.C. Cuckson, J.T.M. Lee, A.H. Shennan

Aké sú riziká preeklampsie pre mňa a moje dieťa?

Preeklampsia môže zabrániť tomu, aby placenta dostala dostatok krvi. Ak placenta nemá dostatočné množstvo krvi, dieťa dostáva menšie množstvo kyslíka a výživy. Môže to spôsobiť nízku pôrodnú hmotnosť i ďalšie problémy dieťaťa.

Väčšina žien s preeklampsiou porodí zdravé deti. Len u mála sa vyvinie stav zvaný eklampsia, ktorý je pre mamičku a dieťa vážny, alebo iné zdravotné problémy. Našťastie preeklampsia je zvyčajne u žien s pravidelnou zdravotnou starostlivosťou odhalená včas a väčšine problémov možno zabrániť.

Prečo je meranie tlaku počas tehotenstva také dôležité?

Preeklampsiu možno odhaliť podľa jasného zvýšenia tlaku. Preto by ste si mali merať svoj tlak prinajmenšom 2-krát denne – ráno a večer. Meranie vykonávajte, keď sa cítite uvoľnená, v pokoji a v sede.

Aktuality

Microlife oslavuje 40 výročie!

Od malého podniku po popredného svetového výrobcu tlakomerov a teplomerov: Úspešný príbeh spoločnosti Microlife začal v roku 1981.

Čítať ďalej...

Úspešná misia lekárnikov pri odhaľovaní rizík mozgovej príhody – druhej najčastejšej príčiny úmrtí Slovákov

Každý deň, po celý náš život zabezpečujú činnosť nášho srdca elektrické impulzy srdca. Niekedy však celkom stratia svoj pravidelný rytmus. Najčastejšou formou takejto arytmie je tzv. predsieňová – atriálna fibrilácia.

Čítať ďalej...

Nová partnerská spolupráca poskytne účinnú pomoc pri prevencii cievnej mozgovej príhody

Spoločnosť INTERPHARM Slovakia, a.s. dodávateľ digitálnych tlakomerov Microlife s funkciou Afib, ktorá umožňuje detegovať riziko predsieňovej fibrilácie súbežne s meraním krvného tlaku, vstúpila ako generálny partner projektu Od srdca k srdcu do partnerskej spolupráce s Úradom verejného zdravotníctva SR.

Čítať ďalej...